Verteller Adrie Gloudemans
Enthousiast, ritmisch, interactief,
Verteltheater Adrie Gloudemans swingt de pan uit en als het even kan zet hij de zaal op zijn kop. Deze verhalenverteller en percussionist uit Rosmalen lijkt wel Afrikaans van binnen.
Verhalenverteller Adrie Gloudemans van verteltheater WATVERTELJEMENU neemt je mee naar de wereld waar tussen woorden altijd wel ergens muziek klinkt. Ritmische klanken, gespeeld op de djembe, op de doendoen, de tama, n’goni en andere instrumenten uit West-Afrika.
En de verhalen komen vaak van ver: India, Senegal, Mali, Indonesië, Guinee, Iran of soms gewoon van om de hoek.
Musquito NIEUW
Het irritante gezoem van Musquito de Mug heeft grote gevolgen: Iguana de Leguaan wordt er gek van en zelfs de zon laat zich op een geven moment niet meer zien.
Koning Leo wil weten wie de schuldige is. Allemaal zijn ze verdacht: Japjappie de Aap, Kootje Konijn, Pietje de Python, zelfs Iguana de Leguaan en Moeder de Uil.
Een bijzondere muzikale vertelling. Een weelderig weefwerkje van woorden, geluiden, ritmes en liedjes. Adrie praat, zingt, zoemt, rapt, sist, neuriet, beatboxt, gromt en piept. Met zijn stem vormt hij koor en orkest, zingt hij de liedjes en vertelt hij het verhaal.
LEEFTIJD vanaf 4 jaar
SPEELDUUR ca 45 minuten
De Leeuwenkoning
De held in het oorspronkelijke Afrikaanse verhaal is geen leeuwenwelp, maar een mensenkind. Hij heet Sunjata, de jongen met de buffel en de leeuw in zijn naam.
Ga mee naar West Afrika waar een medicijnverkoper aan de koning de toekomst voorspelt. Zijn zoon zal de machtigste koning worden die het land ooit heeft gekend. Maar een machtige koning wordt je niet zomaar, vooral niet als je nog maar een kleine jongen bent en er van alle kanten gevaar dreigt.
LEEFTIJD vanaf 7 jaar
SPEELDUUR ca 55 minuten
Badjoe, de tekenaar van Bali
De verteller staat op het punt om met vakantie te gaan, naar Indonesië, het land waar zijn vader heeft gewoond. En natuurlijk om te kijken of het er nog is: het paleis van de Radja van Kloeng Koeng op Bali.
De taxi is er nog niet, dus er is nog net even tijd voor dat ene verhaal.
Heel lang geleden woonde op het eiland Bali een slimme jongen, Badjoe. Hij kon geweldig goed tekenen. Op een dag liet de Radja van Kloeng Koeng hem naar zijn paleis komen. Hij wilde Badjoe wel eens aan het werk zien. De Radja keek zijn ogen uit. Toen moest Badjoe de ene opdracht na de andere uitvoeren. De Radja kon er niet genoeg van krijgen. Steeds verzon hij nieuwe opdrachten voor Badjoe. Totdat... nou ja, luister zelf maar!
Verteltheater Adrie Gloudemans komt wederom met een pakkende interactieve voorstelling. Een verhaal met mooie authentieke input over 2e generatie Indische Nederlanders.
LEEFTIJD vanaf 6 jaar;
SPEELDUUR ca 45 minuten
reacties van klanten:
Geweldig! Pakkend en mooi verhaal, enthousiaste verteller
Adrie is een erg goede performer! Leuke voorstelling. Ik voelde de liefde die Adrie heeft voor Indonesië
De trommel vertelt…
Als je van swingend en vies houdt! Deze verteltheater voorstelling swingt de pan uit. Zet je maar schrap!
Verteller Adrie Gloudemans vertelt een Afrikaans dierenverhaal: Zebra eet liever gras dan dat hij zich druk maakt over zijn uiterlijk. Maar Giraf wil een lange nek en Olifant een ding zodat hij niet meer hoeft te bukken. Ook Koedoe, Adelaar en alle andere dieren hebben hun wensen. Er is er maar eentje die kan helpen: Mangala die op de Hoge Berg woont.
Ook Nijlpaard heeft de hulp van Mangala nodig. Hij mag van Krokodil het water niet in. En terwijl de Afrikaanse rumba klinkt, beklimt het nijlpaard de Hoge Berg waar Mangala woont. Aan alle bavianen in de zaal wordt gevraagd hem daarbij te helpen. Zal hij Krokodil kunnen overtuigen dat hij geen vis eet?
Een swingend en erg vies verhaal. Een Afrikaanse verteltheater voorstelling waarbij muziek een belangrijke rol speelt en Adrie Gloudemans de pan uit swingt.
LEEFTIJD vanaf 4 jaar en vanaf 6 jaar
SPEELDUUR ca 45 minuten
Ook met percussie workshop te boeken
Handen uit de mouwen!
Oer-Hollands verteltheater over Afrikaanse ritmes
"Steek je handen eens uit de mouwen, vooruit laat je handjes eens wapperen." De moeder van Benjamin Tuinman uit 't Goer heeft altijd wel een klusje voor hem. "Ga jij maar eens wat hout halen, dan kan de kachel vanavond ook nog branden!" Hout is er genoeg, maar hoe ver kun je het Sprokkelbos ingaan zonder dat je verdwaalt of zonder dat er vreemde dingen met je gebeuren? Op een dag gaat Benjamin per ongeluk net iets te ver het bos in en dan ontdekt hij het...
Een verhaal vol vreemde gebeurtenissen, tikkende takken en andere geluiden. En iedereen mag nog meedoen; tenminste, als je weet hoe je je handjes moet laten wapperen.
Met een energieke, humoristische, bijna clowneske manier van vertellen, ontstaat er een mix van Brabantse roots en Afrikaanse ritmes en zet verteller Adrie Gloudemans de zaal op zijn kop.
LEEFTIJD vanaf 6 jaar
SPEELDUUR ca 45 minuten
Ook met percussie workshop te boeken
Wat Vertel Je Menu
Verhalenverteller Adrie Gloudemans serveert zijn verteltheater Watverteljemenu:
Wat we van ver halen is lekker. Ook verhalen van ver zijn lekker. Ze smaken anders, exotisch, soms een beetje vreemd. Maar... als ze je eenmaal te pakken hebben dan smaken ze naar meer. Een menu van heerlijke verhalen, overgoten met een muzikaal sausje. Verhalen en klanken uit West Afrika, Indonesië, Iran, India of toch maar liever een verhaal van om de hoek?
LEEFTIJD volwassenen
liefdesverhaal : Drama op de sawa. 7 minuten
De blekok (reiger) en de empriet (javaanse mus) : een verhaal over de relatie man vrouw. De reiger is verliefd op de empriet maar zij vind dat hij te breed is in de schouders, Dan hakt de reiger resoluut zijn vleugels af. Nog is empriet niet tevreden en vindt de reiger te hoog op zijn poten staan. De reiger kort zijn poten in. Dan vindt de empriet de kronkel in de nek van de reiger te opvallend. Zelfs daaraan komt de verliefde reiger tegemoet en overleefd het niet. De empriet haalt smalend haar schouders op over de domheid van verliefde mannen.
Muzikale afsluiting: Afrikaans liedje Koni. Er kan nog iets met stempercussie (eenvoudige ritmische samenzang) gedaan worden indien gewenst of ik doe nog een kort verhaaltje
De koningin moeder 10 minuten
Verhaal over een koningin die in de herfst van haar leven besluit alle wijze mensen uit haar land erop uit te sturen om de (verhalen met) liefde uit de hele wereld te verzamelen. Dat blijkt zoveel te zijn dat ze dat nooit meer zou kunnen bestuderen of zelfs maar lezen. Dan vraagt ze de wijzen om er één boek van te maken mar dat is nog te omvangrijk. Dan wordt het één bladzijde, daarna één regel en daarna één woord. Moraal: echte liefde moet je voelen en moet je niet bestuderen je leven te leven en niet door boekenwijsheid in je hoofd te stoppen























