Verteller Nico de Verhalenman
Verteller Nico de Verhalenman is een ras-Rotterdammer met vele verhalen boordevol droge humor, schelmenstreken, spanning en wijsheden.
Maak het mee, boek deze verteller ook met zijn mooie grote tipi (Indianentent). Voor kinderen en volwassenen.
Eens zei Hakim over Nico: "Deze man vertelt geen verhaal, hij is er een"
DIERENVERHALEN
Wie weet waarom beren een winterslaap houden en hoe komt het dat er af en toe zo maar uit het niets een spinnetje aan een draadje uit de lucht komt vallen?
Wat is er terecht gekomen van de vogel die het tijdens de schepping niet interessant vond hoe hij eruit zou gaan zien?
De liefde tussen een man en een vrouw is bijzonder en uniek, maar wat heeft de beer daarmee te maken?
Allemaal verhalen uit de wereld van de dieren. Lieve kleine verhaaltjes en mooie ontroerende verhalen, smaakvol en met veel humor verteld door Nico de Verhalenman.
Hij haalde ze uit alle hoeken en gaten van de wereld op een speurtocht naar de echte relatie tussen mens en dier. Verhalen voor jong en oud en bijzonder makkelijk aan te passen aan een thema.
leeftijd vanaf 6 jaar/volwassenen; speelduur 30 tot 65 minuten
Hageota / Indianenverhalen
Waarom is liefde tussen twee mensen zo speciaal? Zingt een huilende prairiewolf een liefdeslied voor de maan, of roept hij zijn kameraden bij elkaar? Weet u waarom de kraai de beste verteller van de wereld is? Hoe de grote krijger Skunny Wundy een grote opschepper blijkt te zijn.
Een uitgebreid repertoire aan Indiaanse verhalen in verschillende combinaties tot mooie, pakkende en boeiende voorstellingen gesmeed voor elke gelegenheid en alle leeftijden.
Nico de Verhalenman weet veel van de cultuur van de Noord Amerikaanse Indianen en is een kei in het vertellen van hun verhalen.
Leeftijd vanaf 6 jaar/ volwassenen
Speelduur van 30 - 65 minuten
Verhalen in de Tipi
Uniek zijn deze verhalen in Nico?s regenboog-tipi, waarin 50 tot 70 zitplaatsen zijn. Deze tent is een juweel voor elke omgeving.
Ketelbinkie / Maritiem
Graag voert Nico zijn publiek mee over de woelige en woeste baren van de zeven wereldzeeën. Spannende verhalen over bekende en minder bekende helden, ter zake kundig en vol vuur en humor vertelt.
Naast een aantal mooie maritieme verhalen maakte Nico een bewerking van Ketelbinkie, een verhaal over een jongetje uit Rotterdam die de ellende en de armoe van de wal verruilde voor het avontuur op zee. Ging hij in één, twee, drie in Godsnaam zijn zeemansgraf tegemoet zoals het bekende lied ons wil laten geloven? Een spannend zeemansverhaal.
LEEFTTIJD vanaf 6 jaar.
SPEELDUUR 45 minuten.
Het verhaal van Patrick (Iers verhaal)
Een absurd Iers verhaal vol list en bedrog, met veel onverwachte wendingen.
Patrick is de jongste van dertien kinderen. Nadat Patrick's vader is overleden, komt de familie in de problemen. Om te overleven verkopen ze alles. Maar wanneer alles verkocht is, wordt het pas echt crisis. Patrick besluit de zorg voor de familie op zich te nemen, en gaat op weg om te zorgen dat er weer brood op de plank komt en zijn oude moeder weer een menswaardig bestaan krijgt.
Dat de Ierse aanpak anders is dan anders, blijkt al snel uit het verhaal van verteller Nico de Verhalenman. Patricks avontueren brengen hem door heel Ierland en hij gaat zelfs naar de nieuwe wereld, zoals de Verenigde Staten van Amerika toen genoemd werden, op zoek naarmidelen om thuis de zaken op orde te krijgen.
Patrick grijpt echt alles aan om zijn doel te bereiken....
Ierland is een land dat bekend staat om zijn verhalencultuur. Nico reisde onlangs naar Ierland om eens te ontspannen en eens een keer lekker vakantie te houden zonder iets met verhalen te doen. Hij kwam echter bedrogen uit. Het begon allemaal toen zijn auto het ergens in de Burren aan de westkust begaf. Het leek wel of het lot wilde dat Nico kennis zou maken met de mystieke wereld van de oer- en oeroude Ierse geschiedenis.
Ook hier weer verhalen in verschillende samenstelling en variaties voor jong, oud en jong en oud.
LEEFTIJD vanaf 8 jaar/ volwassenen
SPEELDUUR 20 tot 45 minuten
Ridderverhalen
Jan van Schaffelaar was een ridder die in 1481 van de toren van Barneveld sprong teneinde het leven van zijn mannen te redden.
Vijfhonderd jaar later kennen nog veel mensen zijn naam, maar wat is er toen echt gebeurd? Nico heeft dit verhaal vele malen bij slot de Schaffelaar verteld en werd daar uitgeroepen tot beste act. Al vertellende tovert hij een wereld van dolende ridders, schone jonkvrouwen en magiërs.
Niet alleen op diverse kastelen in Gelderland, maar ook op scholen en bibliotheken was Nico de Verhalenman een graag geziene gast met deze spannende verhalen.
LEEFTIJD vanaf 8 jaar/ volwassenen
SPEELDUUR 20 tot 45 minuten
De Zeemeermin
Een liefdesverhaal: Een jongeman wil de zeemeermin ontmoeten en tegen alle waarschuwingen van zijn vrienden in gaat hij dat ook doen.
Langzaam maar zeker kan hij iedere nacht een stukje dichterbij komen, totdat ze elkaar aankijken, dan is het hek van de dam, hopeloos verliefd wordt onze jongeman, maar er is niets aan de hand, want het duurt een hele maand voordat ze zich weer laat zien, dat weet hij, alles is onder controle en alles lijkt goed te gaan tot hij gaat slapen, want dan droomt hij dat……
Een mooi en spannend verhaal over een alles verslindende liefde op exotische stranden bij volle maan, zelfs in zijn dromen jaagt zij hem na!!!!
Tijdsduur: ongeveer 20 min.,
verhalen van de noord Amerikaanse indianen over de liefde:
Weet jij waarom de liefde tussen mannen en vrouwen zo speciaal is? Je wordt nooit tegelijkertijd verliefd op alle vrouwen uit de straat, het is er altijd maar een die speciaal is. Dat hebben we te danken aan de beer!!!! Heel lang geleden…..





















